BOZCADER İSTANBUL

MERHABA DOSTLAR;

Derneğimiz 1994 Yılında 18 Kurucu Üye ile Şirinevler /Bahçelievler /İstanbul Adresinde Kurulmuş ve Faaliyetine Başlamıştır

Aradan Geçen 25 Yıllık Sürede Azami 507 üye Adedine Ulaşılmış Vefatlar Sebebiyle 395 Aktif üye ile Kendisine Ait 320 metrekare taşınmazda Faaliyetlerine Devam Etmektedir.

Yerel Dernekler  her ne kadar Feodal Yapılar Olarak Değerlendirilse de 80’li Yıllardan İtibaren Hızlanan köyden Kente Göç Ortamında Toplumu Birara da Tutma,Gelenek ve Göreneklerini Yaşatma,bunları genç kuşaklara aktarımı açısından Önemli bir İşlem Üstlenmiştir.

Unutulmamalıdır ki; Geçmişini Bilmeyen Toplumlar Geleceği Sağlıklı bir Şekilde Çizemezler.

Derneğimiz Dernekler Kanunu ve Tüzüğü Dahilinde Hareket Etmekte ve Faaliyet Alanlarını Belirlemektedir.

Derneğimiz Yıllık plan Çerçevesinde Standart etkinliklerinin Yanı sıra Talebe Yönelik Olarak Kadınlar Kolu ve Gençlik Kolları Aracılığıyla Faaliyetlerini Yerine Getirmektedir.

Ayrıca Zaman Zaman Bozcader Londra ve Bozcader Ankara İle Dayanışma Gösterilmekte Ortak Faaliyet Alanları Oluşturulmaya Çalışılmaktadır

Bozcader İstanbul Yıllık Takvim Dahilinde Aşure Etkinliği, Hızır Orucu Cemi, Kadınlar Günü Etkinliği, Anneler Günü Etkinliği, Geleneksel Bozcader Pikniği Yapılmakta; Kadınlar ve Çocuklara Yönelik Gençlik,Tarih ve Kültür Gezileri Düzenlenmektedir.

Kış Mevsiminde Her Ayın ilk Haftası Kadınlar Kolu Kahvaltı Etkinliği Düzenlenmektedir.

Etkinliklerde Dinsel, Mezhepsel, Irksal, Farklılıklar Gözetilmeden İNSAN ODAKLI Olarak Yaklaşım Sergilenmekte,Toplumsal Dayanışma Esas Alınmaktadır.

Kadınlar, Çocuklar ve Gençlerin Eğitimlerine Yönelik Hizmet ve Faaliyetler Önceliklerimiz Arasındadır.Bu Bağlamda yıl İçerisinde Semah,Folklor ve Koro Çalışmaları Dönüşümlü Olarak Yapılmaktadır.

Kadınlarımız ve Gençlerimizin Çalışmaları Geleceğe Dair Umutlarımızı Her Daim Diri Tutmamızı Sağlamaktadır.

Vakıflaşma ve İhtiyaçlarımızı Karşılayacak Taşınmaz Edinimi Halihazırda Güncelliğini Korumaktadır. Bu Amaçlarımızı Gerçekleştirdiğimiz Takdirde Toplumsal Olarak Sıçrama Yapacağımız Tartışılmaz Bir Gerçekliktir.

Bu Arada Bozcader Londra ve Bozcader Ankara, Bozcader  Ailesinin En Önemli Değerleridir.Sizlerin Başarılı Çalışmalar Yürütüyor Olması Bizleri Ziyadesiyle Mutlu Kılmakta ,Onur Duymamıza Vesile Olmakta,Yolumuzu Aydınlatmakta ve  Bize Yol Göstermektedir.

Sonuç Olarak BOZCADER Derneklerinin Başarılı Çalışmalar Yapmaları, Mali Açıdan Güçlenmeleri, Üye Sayılarını Artırmaları, Faaliyet Alanlarını Genişletmeleri, Bizleri mutlu Etmekte ve Geleceğe Dair Kaygılarımızı Azaltmakta ve Bizlere Umut Aşılamaktadır.

Her Platformda Beyan Ettiğimiz Üzere; Bozcader Ailesine Hizmet Eden,Hizmete Talip Olan Tüm Aile Fertlerine Şükranlarımızı Sunuyor,Dostça Kucaklıyor,Saygılarımızı Sunuyoruz.

 Not:Bu Yazı Londra Bozcader’in Talebi Üzerine Derneğimizi Tanıtmak Amacıyla Hazırlanmıştır..                            

 

                                                              BOZCADER İSTANBUL YÖNETİM KURULU ADINA

                                                                                                         BAŞKAN

                                                                                              AV. CİHAN GENECİ