Bozcader Londra Dayanışma Gecesinde Büyük Coşku

Türkiye’den Sivas ilinin Gürün ilçesine bağlı Bozhüyük ve Camiliyurt köylülerinin İngiltere’nin başkenti Londra’da oluşturduğu dernek olan Bozcader dayanışma etkinliği yaptı.
AVRUPA AJANSI (AVA) LONDRA - Türkiye’den Sivas ilinin Gürün ilçesine bağlı Bozhüyük ve Camiliyurt köylülerinin İngiltere’nin başkenti Londra’da oluşturduğu dernek olan Bozcader dayanışma etkinliği yaptı.  Ahmet İhvani ve Suna Alan’ın sahne aldığı etkinlik 16 Ekim’de Prince and Princess Düğün Salonunda gerçekleşti. Bozcader başkanı Nesimi Keskin ve yönetim kurulundan süleyman Topal’ın öncülüğünde hazırlanan etkinlik görülmeye değerdi. Kalabalık bir katılımın gözlendiği dayanışma gecesinde coşku vardı. 
Enfield Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabri Özaydın

Türk Toplumunun yoğun olarak yaşadığı Enfield Belediye’sinin Başkan Yardımcısı olan Sabri Özaydın, Bozcader 11. Dayanışma Gecesi’ne katıldı. Enfield Deputy Mayor Sabri Özaydın’ın yanısıra Haringey Belediye Başkanı Sheila Peacock ve Haringey Belediyesi eski Başkanı Ali Gül Özbek’te etkinliğe katılanlar arasındaydı. İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve cemevi Bakanı Kadir Yürük ve Kadın Kollarından Sevgi Sarıtaş, Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil, Eski başkanlardan Turabi Keskin, Bozcaderli İş adamı Ali  Köroğlu, Bozcader Sponsoru London Solicitors’un sahibi Cemal Türk, Matbaa’nın sahibi Rıza Yelden, Avrupa Gazetesi ve Avrupa Medya Gurubu Başkanı Vatan Öz katılanlar arasındaydı. Yapılan çekilişte kazananlara hediyeleri dağıtıldı. 
Başkan Nesimi Keskin’den teşekkür

Bozcader Londra Yönetim Kurulu Başkanı Nesimi Keskin 11. dayanışma Gecesi nedeniyle bir teşekkür iletisi yayınladı. Keskin’in iletisi şöyle: 

“16 Ekim Çarşamba günü yapmış olduğumuz Geleneksel Dayanışma Gecemize vermiş olduğunuz destekten dolayı hepinize sonsuz teşekkür ederiz. Aynı zamanda gecemize ana sposorluk yapan değerli Cemal Türk London Solicitors'a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Yine Champion Claims, Anka Home Furnitur'e bir de Alice Cash&Carry'ye aynı zamanda bizim grubumuz içinde bulunan Hawkes Property Gruba teşekkür ederiz.”